Středisko ekologické výchovy Švagrov

Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.7.2024 17:11
Dnes má svátek Vítězslav, zítra Magdaléna

KALENDÁŘ

červenec 2024
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  Akce pro veřejnost
  Pobyty
  Ostatní
  Provozní volno

Pobytové programy pro školy

Realizátor: Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk – pracoviště SEV Švagrov

Níže uvedené programy mají obvyklou cenu a to: 50,- Kč/osoba/den
Nároky na místo: je to vždy pobytová aktivita na SEV. Program nelze realizovat v jiném prostoru.  
Přihlášení do programu (způsob přihlášení): telefonicky

 

Výběr programu je se školou vždy konzultován s dostatečným předstihem. Volba programu se odvíjí od termínu pobytu.

 

Některé programy lze upravit pro jinou věkovou kategorii. 

 

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně programu nás neváhejte libovolně kontaktovat. 


Kontakty – kontaktní osoba, telefon, e-mail, webové stránky:
Martin Kuchtík, +420725072335, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.svagrov.cz

Dlouhodobé programy

Jarní probouzení s Vesnou

Popis programu:
Brzce jarní program, který je zaměřený na období přelomu zimy a jara a na procesy právě tou dobou v přírodě probíhající. Spolu s Vesnou vyneseme její sestru Moranu a probudíme přírodu ze zimního spánku. Přijdeme na to, že takové probouzení je pořádný kus práce. Děti s Vesnou zkoumají, jak kdo vstává, proč některé rostliny potkáme pouze na jaře a kdo vlastně všechno v zimě spal nebo naopak nespal. Jak vlastně vypadají pelíšky našich spáčů a na čem si nejraději smlsnou, když se po zimě probudí? Kam se schovávají rostlinky, mají taky svoje pelíšky? Přijeďte probudit jaro na Švagrov!

Cílová skupina:
Žáci 1. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků


Jarní zrození

Popis programu:

Zima už je za horami a jaro je v plném rozpuku. Je třeba přivítat nové členy lesního společenství, od nejmenších vodních larviček po malé opeřence. Prozkoumáme spolu potok a jezírko a objevíme jejich malé obyvatele, vyrobíme ptačí budku a nahlédneme k obyvatelům švagrovského statečku. Zjistíme společně, jak se mláďata v lese chrání před predátory a co dělat, když v přírodě najdeme osamělé mládě. Na celodenním výletě pak budeme pozorovat jaro v plném proudu na švagrovské ekostezce.Cílová skupina:
Žáci 1. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků


Podzim v lese

Popis programu:

Veverky bývají zapomnětlivé. I veverčák František má paměť krátkou. Podzim nabízí v lese spoustu potravy a je třeba se připravit na mrazivou horskou zimu. Celý les je na nohou a všichni se chystají. Jenže nezapomenout, kde má František všechny skrýšky s dobrotami, není jednoduché. Odhalíme spolu, jak se kdo chystá na přicházející chlad. Necháme se okouzlit barvami podzimu na naší ekostezce i při tvořivých dílničkách. A na závěr zjistíme, jak se veverčákovi Františkovi podařilo přečkat zimu.Cílová skupina:
Žáci 1. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků


Podzim na vsi s babičkou Irmou

Popis programu:

Tak jako les a všechno v něm i lidé na švagrovských staveních dříve žili v souladu s přírodními zákonitostmi. Děti se setkají s babičkou Irmou, která ještě ty dávné časy pamatuje. Zůstala tu na podzimní práci sama a tak s vděčností přivítá malé pomocníky. Čeká nás šlapání zelí, mlácení obilí a pečení chleba i lahodný mošt nebo výroba čerstvého sýru. Navštívíme i místní koníky a od babičky vyslechneme spoustu dávných příběhů.Cílová skupina:
Žáci 1. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků


Nová planeta

Popis programu:

Planetu Zem sužuje rozsáhlá ekologická krize. Je třeba sestavit vědecký tým, který zanalyzuje celý problém a navrhne řešení. Z centra vesmírného výzkumu však přichází zpráva o objevu nové planety podobné Zemi. Jak to všechno dopadne? Jak moc je důležitá voda, vzduch a jídlo? Zjistíme spolu, jaké životní podmínky potřebujeme na planetě zachovat nejen k našemu přežití a zanecháme vzkaz budoucím generacím.Cílová skupina:
Žáci 2. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků


Vánoce dříve a dnes

Popis programu:

Období očekávání Vánoc provoněné spoustou tradic a drobných i větších oslav. Program nám připomíná, jak tento čas trávili naši předkové, a vede nás k prožití vánoc ohleduplných k životnímu prostředí. Drobné výrobky mohou děti využít jako dárky pro své blízké. Nezapomeneme ani na obyvatele švagrovských hvozdů a na výletě nabídneme opeřeným kamarádům vlastnoručně vyrobené pamlsky.Cílová skupina:
Žáci 1. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků


Tajemství půdy

Popis programu:

Půdní království je vzhůru nohama, jeho strážce skřítek Hlináček onemocněl. Najdeme pro Hlináčka vhodný lék? Vyrobíme si něco z hlíny, objevíme skrytý svět pod našima nohama, seznámíme se s jeho obyvateli i s významem půdy pro náš život. Budeme bádat, zkoumat, šprtat klacíkem a hlavně zjišťovat, proč Hlináček ochořel a co mu pomůže. Našimi pomocníky budou svinky, stínky, stonožky, mnohonožky, krtci i žížaly.Cílová skupina:
Žáci 1. stupně základní školy

Doporučený počet účastníků:
max. 45 účastníků